METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

Share|

Storm

PostRockSound
04/11/11, 05:14 pm

protestvujem zbog ukidanja General Rock podforuma Razz

dArkSlayer

The Keeper Of Elder Scrolls

PostRe: RockSound
06/11/11, 01:39 pm

Protest prosledjen administratorima na uvid. :99:

(and not a single fck was given that day) 32

:202:

Storm

06/11/11, 04:51 pm

siguran sam da je tako :zombie:
Very Happy

Storm

27/01/12, 12:01 am

pa nista... ajde da krenemo.

Rock and Roll (Rok end Rol), ili samo Rock, je vrsta muzike koja se svira uz pomoc elektricnih instrumenata. posebnu paznju osvaja elektricna gitara. nastao je iz crnacke muzike Blues (Bluz) pedesetih godina dvadesetog veka (verovatno u SAD-u). slusaoci ovakve vrste muzke zovu se Rockers (Rokeri). za njih su karakteristicne duboke patike, sa ravnim djonom ili popularne Starke (Converse All Star), kozne jakne i farmerke. po prirodi su buntovnici protiv sistema. sitema i u smislu drzavnog uredjenja i u smislu sistemskog nacina zivota, po nepisanim pravilima i nametnutog od strane bogatasa.
neke od najvaznijih imena pocetnog doba su:

- Evis Prisli (Elvis Presley) - covek koji je prvi Rock predstavio sirokoj javnosti i doneo mu veliku popularnost.

- Bitlsi (Beatles) - takodje doprinelai popularnosti, mada je njihov sitl muzike bio dosta meksi.

- Stounsi (Rolling Stones) - mozda i prvi pravi Rock (Hard Rock).

- Dzenis Dzoplin (Janis Joplin) - prva zena u Hard Rock-u. neverovatna pevacica i luda ko' struja.

- Dzimi Hendriks (Jimi Hendrix) - najbolji gitarista ikada. legenda medju legendama. zivece sve dok postoji Rock... znaci zauvek!

- Pink Flojd (Pink Floyd) - najbolji psychedelic Rock bend, koji je produbio granice umetnosti muzike.

- Blek Sabat (Black Sabbath) - prvi bend koji je uneo mracnu stranu u Rock. uz Led Zeppelin i Deep Purple predstavlja uzor za buduci pravac... Metal. zamislite

naravno ovo su samo neka od imena, jer kada bih pokusao da navedem sva vazna imena, verovatno bih umro u pokusaju.

Rok je, naravno, veoma brzo prihvatila evropska publika, narocito Englezi, koji su zatim objasnili Amerikancima kako se On svira. najuobicajene teme su zene, sex, teme o zivotu, drogama, alkoholu. u principu peva o ovozemaljskim uzivanjima, zbog kojih je cesto poistovecivan sa Djavolom, nazivan kao djavolska muzika.
najzastupljnij vid ove muzike je takozvani Hard Rock. energican, pun zivosti, sa brzim melodijama gitare koje te teraju da se oslobodis i igras ili mrdas, ali nikako da stojis mirno. nakon njega za mene dolazi najvazniji vid muzike uopste, koji je promenio sve. to je Psihodelicni Rok, koji je svojim tekstovima, zvukom gitare i upotrebom klavijatuje i elektronike dostigao vrhunac muzike i predstavio publici novi nacin gledanja na zivot. uticao je na razvoj elektronske i progressive (progrsivne) muzke i direktni pratioci su ljudi iz Hipi kulture.
danas su poznati zanrovi Alternative Rock, Electro Rock, Indie...

Storm

03/02/12, 10:46 pm

Hard Rock

Cephalic Carnage

INKVIZITOR
METAL SRBIJA
INKVIZITORMETAL SRBIJA

14/02/12, 09:53 pm

meni vise odgovara psy i space rock ,ovako nesto

Storm

16/02/12, 03:34 am

lol moze Very Happy

ono sto sam slusao skorije od space rock-a je jako agresivno i tesko je za slusanje. stare stvari su neverovatne.

progresivna muzika se danas prosirila u dva pravca:
-u smislu nove muzike unutar nekog znara
-u smislu nadogradnje zvukova

prvi smisao je jako opsiran, pa necu navoditi primere. drugi smisao je po mom misljenju mnogo vazniji za muziku i mene samog =) jer razdvaja zvuke i pojednostavljuje nase prikljucivanje u drugi svet. svet muzike.
klasican primer je Karnidzova druga stvar, Master Of Universe, a evo i nesto novije.
mislim da je dasa dobro iskoristio vece...

evo nesto starije Cool

a evo nesto i od drugog zanra

Storm

26/02/12, 02:23 pm

Alternative Rock / Punk Rock
kad god mi sve dosadi, samo pustim ovo... prava alternativa (zamena)

hahahaha al je odlepio lik......

Storm

29/02/12, 10:00 pm

jos malo Space Rock-a

Storm

02/03/12, 03:16 pm

uf na mnogo dobar bend sam naisao...

ovde mozete da skinete album
http://plixid.com/2011/05/14/soul-manifest-white-season-2011-mp3/

mislim sta reci... progressive/psy Rock

Storm

10/03/12, 12:34 pm

matoro al dobro...

mlado al piletina

Storm

18/03/12, 06:34 pm

ee ljudi, trebala bi mi jedna informacija...

napisite ako saznate da ima neka dobra rock svirka sledeceg vikenda u bg-u. Smile

Storm

23/03/12, 06:16 pm

e hvala vam na informaciji... i onako odoh na Goa Trance Smile

http://www.goasapiens.net/forums/index.php?topic=19998.0

@topic

idemo Rokeri

sto volim ovako... cele nedelje fax, zaludjivanje i onda dodjem kuci i nadjem novu muziku od koje odlepim Smile

Storm

05/05/12, 02:23 pm

Alernative/Prgoressive/Space Rock

ovi rasturaju. kako bih rado kupio cd, al ko te pita...

ms

..:: METAL SRBIJA Underground ::..METAL SRBIJA

06/05/12, 08:38 am

Storm

16/06/12, 03:09 pm

haha prvi pravi psychedelic Rock bend kod nas Smile bar u novije vreme

Temple of the Smoke!!!
furaju progressive Rock sa ubacivanjima Metala. odusevljen sam! jako dobar bend. lagano moze da se nosi sa svetskim bendovima. sviraju samo instrumental.
sinoc su bili na Arsenal festu i toliko je bila dobra svirka da ja nemam reci! za mene su oni najbolji bend u Srbiji, sto se Rock-a tice sigurno, a mozda cak i u globalu. dugo sam cekao i sanjao o necemu ovakvom. da odem na psy Rock svirku. odsvirali su jedan bis, ali nisu hteli i drugi iako smo se drali kao majmuni Very Happy
jedva cekam koncert. bice, siguran sam Smile

eksplozivni svemirski modulator Very Happy hahaha

Storm

12/10/12, 07:54 pm

Termin Rock And Roll potice iz afroamericke crnacke kulture, koja je u doba zacetaka Bluesa imala znacenje "kresanje" ili je samo imala veze sa kamenjem (engl. Stone) i motanjem necega Smile tako da ako naletite na stvar koju mnogi nazivaju originalnim RnB, a peva o sexu, je zapravo drugi talas naleta Rock-a (teorija neka moja)

Storm

17/05/13, 02:27 pm

evo malo domacih Smile

ovo je groovy skroz. mislim, u principu je Rock, po mom misljenju, ali ima neki ambijentalni smek. svidja mi se.

Storm

18/05/13, 06:46 pm

eh te davne godine..

nadam se da ce se nekad vratit, kada cemo opet svi ziveti zajedno, a ne tako sto cemo izvlaciti samo korist. sto je najtuznije, jedan ovakav bend se raspadne zbog usrane love. kao ljudi koji su ziveli to vreme, trebalo je da znaju bolje, al jebi ga.

Storm

22/06/13, 01:20 pm

ELECTRIC MOON LIVE SUMMER 2013
16.08. RS-Beograd (on a boat!) (+Temple of the Smoke)

jaooo ljudi ko voli dobri stari psihodelicni Rock neka dodje obaveno na ovo!!! jedva cekam Smile

Storm

24/07/13, 02:50 pm

muzika nastala iz psy Rocka i elektronske muzike novog doba...

Storm

24/02/14, 09:43 pm

mozda postoji teorija da je nasa elektricna energija, u vidu elektona, dosla iz svemira. To i ne zvuci toliko bitno, jer je jedino odatle i mogla da dodje. ako se pogleda malo dublje, moze se shvatiti da se sam prelazak eletrona sa drugih nebeskih tela i vracanje, neprekidno desava. takvo vidjenje moze obajsniti sopstveno eletricno polje planete Zemlje, kao i magnetno polje.

ovako nesto

Sponsored content

Page 1 of 1